Δευτέρα, 10 Δεκεμβρίου 2018

 


Βουλευτικές Εκλογές
Ύποψήφιοι Βουλευτικών Εκλογών
Υποψήφιοι Σεπτεμβρίου 2015

Υποψήφιοι Ιανουαρίου 2015

Υποψήφιοι 2009

Δημοσκοπήσεις Βουλευτικών Εκλογών

Αυτοδιοικητικές Εκλογές

Υποψήφιοι Αυτοδιοικητικών Εκλογών

Ευρω-εκλογές

Υποψήφιοι Ευρω-εκλογών

Εκλογές και Ενημέρωση

Πολιτικά Κόμματα

Greek Politics Journal

Η Βουλή των Ελλήνων

Ινστιτούτα και Οργανισμοί

Μέσα Μαζικής Ενημέρωσης



Στείλτε τα σχόλιά σας
 
•GREEK POLITICS JOURNAL
  •HOME   •ΕΓΓΡΑΦΗ   •ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ  

Υποψήφιοι Βουλευτές


ΑΧΑΙΑΣ
Υποψήφιοι Βουλευτές

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ

1) ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ (ΣΙΑ)
2) ΣΠΑΡΤΙΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
3) ΡΙΖΟΥΛΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
4) ΚΑΚΚΑΒΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
5) ΜΟΥΡΙΚΗΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ
6) ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
7) ΓΚΟΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
8) ΒΕΜΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
9) ΑΝΤΥΠΑ-ΜΕΛΙΣΣΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ
10) ΡΩΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
11) ΜΠΙΡΜΠΑ ΟΥΡΑΝΙΑ


ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

1) ΚΑΤΣΑΝΙΩΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
2) ΤΣΙΓΚΡΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ
3) ΝΤΑΒΛΟΥΡΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
4) ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
5) ΓΙΑΝΝΙΑ ΕΥΣΤΑΘΙΑ (ΕΦΗ)
6) ΚΟΝΙΔΑΡΗ - ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ (ΕΛΕΝΑ)
7) ΑΝΤΩΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
8) ΚΟΝΤΟΔΗΜΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ
9) ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΥ ΑΣΠΑΣΙΑ
10) ΤΡΑΧΗΛΗ ΑΘΗΝΑ
11) ΝΤΖΕΛΒΕ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΒΑΝΑ)


ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

1) ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ - ΑΒΡΑΜΗΣ  ΜΙΧΑΗΛ
2) ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
3) ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
4) ΓΙΑΧΑΛΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
5) ΧΡΥΣΑΝΘΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΔΡΙΑΝΑ
6) ΤΣΙΓΚΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑ
7) ΠΑΠΑΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
8) ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
9) ΣΚΟΡΔΙΑΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ


ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ

1) ΦΩΤΗΛΑΣ ΙΑΣΩΝΑΣ
2) ΓΚΟΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ
3) ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
4) ΚΑΝΙΣΤΡΑ ΜΑΡΙΑ- ΝΙΚΟΛΙΤΣΑ (ΜΑΡΙΛΙΑ)
5) ΡΟΥΒΑΛΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ
6) ΓΚΟΛΦΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
7) ΤΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ (ΑΚΗΣ)
8) ΑΡΒΑΝΙΤΗ ΖΩΗ - ΝΕΚΤΑΡΙΑ
9) ΠΕΤΡΙΔΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
10) ΥΦΑΝΤΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
11) ΚΑΠΕΛΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ


ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

1) ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
2) ΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ
3) ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΤΑΚΗΣ)
4) ΛΑΪΝΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
5) ΛΑΒΡΑΝΟΥ ΜΑΡΙΝΑ
6) ΚΟΥΡΗ ΗΡΑ-ΕΙΡΗΝΗ
7) ΤΖΑΜΑΛΟΥΚΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΤΕΤΗ)
8) ΑΓΓΕΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΠΑΝΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ (ΝΑΝΣΥ)
9) ΚΟΝΔΑΚΗ - ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ
10) ΘΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΙΟΣ
11) ΓΙΑΝΝΙΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΙΟΥΛΙΑ


ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ

1) ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
2) ΛΑΪΝΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
3) ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
4) ΜΠΑΡΚΟΥΛΑ ΕΥΤΥΧΙΑ
5) ΤΣΕΝΕΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
6) ΚΟΝΤΕΣΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ
7) ΛΕΧΟΥΡΙΤΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
8) ΚΟΣΠΕΤΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ
9) ΞΗΡΟΥ ΔΙΑΜΑΝΤΩ
10) ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
11) ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ


ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ (Ο.Κ.Δ.Ε.)

1) ΦΡΑΓΚΙΣΚΑΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ


ΟΑΚΚΕ-Οργάνωση για την Ανασυγκρότηση του ΚΚΕ

1) ΠΑΓΩΜΕΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ


ΚΟΙΝΩΝΙΑ

1) ΜΠΕΚΙΑΡΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ


ΕΝΙΑΙΟ ΠΑΛΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ (Ε.ΠΑ.Μ.)

1) ΣΙΟΒΑ ΙΩΑΝΝΑ
2) ΧΡΥΣΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ


ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ

1) ΛΑΠΑΒΙΤΣΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
2) ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
3) ΚΥΠΡΑΙΟΣ-ΣΚΡΕΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
4) ΚΟΙΛΙΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ
5) ΜΠΙΛΙΑΝΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
6) ΤΣΕΚΟΥΡΑΣ ΠΑΥΛΟΣ
7) ΛΕΦΑ ΑΝΔΡΟΝΙΚΗ
8) ΣΑΡΔΕΛΙΑΝΟΣ ΑΛΕΞΙΟΣ
9) ΜΠΑΛΑΡΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
10) ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
11) ΣΠΑΡΤΙΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ


ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

1) ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
2) ΜΕΤΣΟΒΙΤΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
3) ΕΥΘΥΜΙΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
4) ΡΙΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
5) ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
6) ΒΛΑΧΟΔΗΜΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
7) ΓΚΟΥΝΤΑΣ ΘΕΟΧΑΡΗΣ
8) ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
9) ΑΛΕΞΑΝΔΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ


ΚΚΕ(μ-λ) - Μ-Λ ΚΚΕ - ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

1) ΒΟΝΤΣΗ ΣΩΤΗΡΙΑ
2) ΜΑΧΑΙΡΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ
3) ΠΑΠΑΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ


ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟΙ, κοινωνία αξιών, Κόμμα Πειρατών Ελλάδας

1) ΖΑΒΙΤΣΑΝΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ


ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ - ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α., Μέτωπο της Αντικαπιταλιστικής, Επαναστατικής, Κομμουνιστικής Αριστεράς και της Ριζοσπαστικής Οικολογίας - εκλογική συνεργασία με Εργατικό Επαναστατικό Κόμμα - Ε.Ε.Κ. & ανένταχτους/ες

1) ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
2) ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ
3) ΚΑΝΙΣΤΡΑ ΙΩΑΝΝΑ
4) ΚΑΡΑΜΠΕΛΗ ΜΑΡΙΑ
5) ΜΕΪΝΤΑΝΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
6) ΜΠΕΛΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
7) ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ
8) ΠΕΛΕΚΟΥΔΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
9) ΠΕΛΕΚΟΥΔΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
10) ΣΤΕΡΓΙΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΗΝΑ
11) ΤΖΙΡΗΣ-ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ


ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ-ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΙΣ «ΕΛ.ΛΑ.Σ»

1) ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ


ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΠΑΡΑΤΑΞΗ (ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ - ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ)

0) ΓΕΝΗΜΑΤΑ ΦΩΤΕΙΝΗ
2) ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
3) ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
4) ΠΑΠΑΖΩΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ (ΝΑΝΣΥ)
5) ΝΙΦΟΡΑ ΔΙΑΜΑΝΤΙΝΑ
6) ΜΟΙΡΑΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
7) ΛΥΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
8) ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ–ΛΥΜΠΕΡΑΤΟΥ ΕΛΕΝΗ
9) ΠΑΠΙΡΗ ΑΡΤΕΜΙΑ
10) ΡΟΥΠΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ–ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
11) ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ


ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΟΙ

1) ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ


 



ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ


Τα ονόματα των υποψήφιων Βουλευτών ανανεώνονται συνεχώς.
Αν δεν δείτε το όνομά σας ή εάν θέλατε να κάνετε κάποια διόρθωση παρακαλούμε ενημερώστε μας με e-mail στα: greekelectionscom@yahoo.gr,ekloges@eklogesonline.com.


Όροι Χρήσης του διεθνούς Κόμβου (Portal) www.eklogesonline.com

 
Προφίλ

Η γνώμη μας

Μοντέλο ΔΑΠΑΠ

Τα ΜΜΕ για το GreekElections

Info-Com
Research Society


Βιντεοπεριοδικό Ψηφιακού Υποψηφίου (GPJ)
Επικαιρότητα

Σύνδεσμοι