Δευτέρα, 10 Δεκεμβρίου 2018

 


Βουλευτικές Εκλογές
Ύποψήφιοι Βουλευτικών Εκλογών
Υποψήφιοι Σεπτεμβρίου 2015

Υποψήφιοι Ιανουαρίου 2015

Υποψήφιοι 2009

Δημοσκοπήσεις Βουλευτικών Εκλογών

Αυτοδιοικητικές Εκλογές

Υποψήφιοι Αυτοδιοικητικών Εκλογών

Ευρω-εκλογές

Υποψήφιοι Ευρω-εκλογών

Εκλογές και Ενημέρωση

Πολιτικά Κόμματα

Greek Politics Journal

Η Βουλή των Ελλήνων

Ινστιτούτα και Οργανισμοί

Μέσα Μαζικής Ενημέρωσης



Στείλτε τα σχόλιά σας
 
•GREEK POLITICS JOURNAL
  •HOME   •ΕΓΓΡΑΦΗ   •ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ  

Υποψήφιοι Βουλευτές


ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
Υποψήφιοι Βουλευτές

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ

1) ΤΣΙΠΡΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ
2) ΜΙΧΕΛΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
3) ΒΑΡΔΑΚΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ
4) ΗΓΟΥΜΕΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
5) ΚΛΑΔΟΣ ΜΙΧΑΗΛ
6) ΓΙΑΜΑΛΑΚΗ ΝΙΚΗ
7) ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΟΥ-ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΦΩΤΕΙΝΗ (ΦΑΝΗ)
8) ΜΑΡΗ ΜΑΡΙΑ
9) ΚΛΑΡΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
10) ΤΡΕΥΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
11) ΦΙΛΙΠΠΗΣ ΑΠΟΛΛΩΝ


ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

1) ΜΕΪΜΑΡΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ - ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
2) ΑΥΓΕΝΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ
3) ΠΑΣΠΑΤΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ
4) ΣΕΝΕΤΑΚΗΣ ΜΑΞΙΜΟΣ
5) ΜΑΤΑΛΛΙΩΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
6) ΔΕΙΚΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
7) ΓΡΗΓΟΡΑΚΗ ΕΛΕΝΗ
8) ΜΠΑΜΙΕΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
9) ΛΥΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ
10) ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΚΗ ΡΕΑ
11) ΚΤΙΣΤΑΚΗ ΕΛΕΝΗ


ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

1) ΚΑΡΕΦΥΛΛΑΚΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
2) ΠΕΡΡΑΚΗ ΕΛΕΝΗ
3) ΚΥΡΙΑΚΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ
4) ΣΠΛΗΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
5) ΚΑΣΣΟΜΕΝΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
6) ΚΟΤΡΩΝΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ


ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ

1) ΔΑΝΕΛΛΗΣ ΣΠΥΡIΔΩΝ
2) ΜΠΡΕΔΑΚΗ-ΜΑΡΙΝΕΛΛΗ ΕΛΕΝΗ
3) ΑΕΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
4) ΚΤΕΝΙΑΔΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ
5) ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
6) ΜΑΡΓΙΩΡΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
7) ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ
8) ΔΑΜΑΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ
9) ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ
10) ΚΑΡΑΓΙΩΡΓΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ
11) ΚΥΠΡΙΩΤΑΚΗΣ ΡΟΥΣΣΟΣ


ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

1) ΣΥΝΤΥΧΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
2) ΓΩΝΙΑΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
3) ΑΝΔΡΟΥΛΑΚΗ ΚΡΥΣΤΑΛΕΝΙΑ (ΛΙΝΑ)
4) ΔΑΝΔΟΥΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
5) ΚΑΡΚΑΒΑΤΣΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
6) ΚΟΚΟΣΑΛΗ - ΣΑΛΟΥΣΤΡΟΥ ΜΑΡΙΑ
7) ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
8) ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
9) ΣΚΕΠΑΡΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
10) ΧΟΥΣΤΟΥΛΑΚΗ - ΛΟΥΛΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΝΑΤΑΣΑ)
11) ΧΡΥΣΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ


ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ

0) ΚΑΜΜΕΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΑΝΟΣ)
2) ΜΑΚΑΡΟΝΑΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ
3) ΣΤΕΦΑΝΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ
4) ΓΑΥΓΙΩΤΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ
5) ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
6) ΖΕΡΒΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
7) ΙΕΡΑΠΕΤΡΙΤΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ
8) ΠΙΝΑΚΟΥΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑΝΝΑ
9) ΗΛΙΑΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
10) ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΑΝΔΡΟΝΙΚΗ
11) ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ


ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ (Ο.Κ.Δ.Ε.)

1) ΦΟΥΦΟΥΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ


ΟΑΚΚΕ-Οργάνωση για την Ανασυγκρότηση του ΚΚΕ

1) ΛΑΣΚΑΡΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ


ΚΟΙΝΩΝΙΑ

1) ΤΑΓΑΡΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
2) ΠΕΡΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ


ΕΝΙΑΙΟ ΠΑΛΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ (Ε.ΠΑ.Μ.)

0) ΚΑΖΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
2) ΑΜΑΝΑΤΙΔΟΥ ΛΕΜΟΝΙΑ
3) ΟΡΦΑΝΟΥΔΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
4) ΣΤΕΦΑΝΟΥΔΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
5) ΚΑΣΤΕΛΛΙΑΝΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
6) ΒΟΛΙΚΟΥ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ
7) ΜΕΣΣΑΡΙΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
8) ΣΤΑΥΡΟΥΛΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ
9) ΖΟΛΩΤΑ ΜΑΡΙΑ
10) ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗ ΘΕΟΔΩΡΑ


ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ

1) ΚΡΙΤΣΩΤΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ
2) ΜΗΛΙΑΡΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ
3) ΠΑΠΑΚΑΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
4) ΔΙΑΚΑΚΗ ΜΑΡΙΑ
5) ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
6) ΛΕΒΕΝΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
7) ΛΙΒΕΡΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ
8) ΜΑΤΘΑΙΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
9) ΟΥΡΑΝΟΥ ΕΡΜΙΟΝΗ
10) ΣΑΒΒΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
11) ΧΙΩΤΕΛΗΣ ΑΡΗΣ


δημιουργία, ξανά! Θάνος Τζήμερος

1) ΨΑΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ


ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

1) ΣΠΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΛΑΖΑΡΟΣ
2) ΚΙΡΚΙΚΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
3) ΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
4) ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
5) ΚΑΡΑΠΟΥΛΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
6) ΦΡΑΓΚΙΑΔΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ
7) ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ
8) ΜΑΡΤΙΝΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ


ΚΚΕ(μ-λ) - Μ-Λ ΚΚΕ - ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

1) ΓΚΟΛΕΜΗ ΙΩΑΝΝΑ
2) ΔΡΑΚΩΝΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
3) ΜΠΑΜΠΑΛΕΤΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
4) ΠΑΞΙΜΑΔΑΚΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ
5) ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ
6) ΣΠΑΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ


ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟΙ, κοινωνία αξιών, Κόμμα Πειρατών Ελλάδας

1) ΛΥΓΕΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ


ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ - ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α., Μέτωπο της Αντικαπιταλιστικής, Επαναστατικής, Κομμουνιστικής Αριστεράς και της Ριζοσπαστικής Οικολογίας - εκλογική συνεργασία με Εργατικό Επαναστατικό Κόμμα - Ε.Ε.Κ. & ανένταχτους/ες

1) ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΑ (ΤΟΝΙΑ)
2) ΒΑΛΑΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
3) ΒΛΑΧΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
4) ΓΚΟΥΒΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
5) ΚΟΖΥΡΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ
6) ΚΤΙΣΤΑΚΗ ΕΥΤΕΡΠΗ
7) ΜΟΝΟΤΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
8) ΠΑΥΛΙΔΗ ΛΥΔΙΑ
9) ΠΛΕΥΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
10) ΦΟΥΚΑΡΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ
11) ΧΑΙΡΕΤΗ ΕΙΡΗΝΗ


ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ-ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΙΣ «ΕΛ.ΛΑ.Σ»

1) ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ


ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΠΑΡΑΤΑΞΗ (ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ - ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ)

1) ΚΕΓΚΕΡΟΓΛΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
2) ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ
3) ΜΠΟΚΕΑΣ ΜΕΝΕΛΑΟΣ
4) ΧΑΤΖΑΚΗ-ΜΗΛΟΛΙΔΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
5) ΤΣΑΤΣΑΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
6) ΜΠΟΥΝΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
7) ΜΠΡΙΜΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
8) ΤΖΙΡΑΚΗ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΡΙΖΑ)
9) ΒΑΤΣΙΝΑ ΕΛΕΝΗ
10) ΞΥΛΟΥΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
11) ΠΑΡΑΣΥΡΗΣ ΦΡΑΓΚΙΣΚΟΣ


ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΟΙ

1) ΤΣΙΟΜΠΑΝΙΔΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ


 



ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ


Τα ονόματα των υποψήφιων Βουλευτών ανανεώνονται συνεχώς.
Αν δεν δείτε το όνομά σας ή εάν θέλατε να κάνετε κάποια διόρθωση παρακαλούμε ενημερώστε μας με e-mail στα: greekelectionscom@yahoo.gr,ekloges@eklogesonline.com.


Όροι Χρήσης του διεθνούς Κόμβου (Portal) www.eklogesonline.com

 
Προφίλ

Η γνώμη μας

Μοντέλο ΔΑΠΑΠ

Τα ΜΜΕ για το GreekElections

Info-Com
Research Society


Βιντεοπεριοδικό Ψηφιακού Υποψηφίου (GPJ)
Επικαιρότητα

Σύνδεσμοι