Δευτέρα, 10 Δεκεμβρίου 2018

 


Βουλευτικές Εκλογές
Ύποψήφιοι Βουλευτικών Εκλογών
Υποψήφιοι Σεπτεμβρίου 2015

Υποψήφιοι Ιανουαρίου 2015

Υποψήφιοι 2009

Δημοσκοπήσεις Βουλευτικών Εκλογών

Αυτοδιοικητικές Εκλογές

Υποψήφιοι Αυτοδιοικητικών Εκλογών

Ευρω-εκλογές

Υποψήφιοι Ευρω-εκλογών

Εκλογές και Ενημέρωση

Πολιτικά Κόμματα

Greek Politics Journal

Η Βουλή των Ελλήνων

Ινστιτούτα και Οργανισμοί

Μέσα Μαζικής Ενημέρωσης



Στείλτε τα σχόλιά σας
 
•GREEK POLITICS JOURNAL
  •HOME   •ΕΓΓΡΑΦΗ   •ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ  

Υποψήφιοι Βουλευτές


Β' ΠΕΙΡΑΙΩΣ
Υποψήφιοι Βουλευτές

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ

1) ΒΙΤΣΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
2) ΚΑΣΙΜΑΤΗ ΕΙΡΗΝΗ (ΝΙΝΑ)
3) ΚΑΡΑΚΩΣΤΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΕΥΗ)
4) ΒΑΜΒΑΚΑ ΕΥΓΕΝΙΑ (ΤΖΕΝΗ)
5) ΚΥΛΑΚΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΚΑΙΤΗ)
6) ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
7) ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
8) ΡΑΠΑΝΑΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
9) ΑΛΕΒΙΖΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
10) ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
11) ΜΑΪΛΛΗ-ΛΗΜΝΑΙΟΥ ΑΝΝΑ (ΛΙΑΝΑ)


ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

1) ΤΡΑΓΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
2) ΝΕΡΑΝΤΖΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
3) ΚΡΑΝΙΔΙΩΤΗΣ ΓΑΡΟΥΦΑΗΛ (ΦΑΗΛΟΣ)
4) ΜΠΑΡΜΠΑΓΙΑΝΝΗ ΕΥΓΕΝΙΑ
5) ΓΚΑΝΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ
6) ΧΟΥΡΣΑΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
7) ΚΡΙΤΣΙΔΗΜΑ ΕΛΕΝΗ
8) ΤΟΓΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
9) ΜΑΛΤΕΖΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
10) ΖΑΧΙΩΤΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΕΥΑ)
11) ΣΑΜΑΡΑ ΑΣΗΜΩ (ΜΙΝΑ)


ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

1) ΛΑΓΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
2) ΠΑΠΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
3) ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΜΙΧΑΗΛ
4) ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
5) ΧΑΔΙΑΡΗ ΠΑΣΧΑΛΙΑ
6) ΣΑΛΟΥΦΑΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ
7) ΣΜΠΟΥΚΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ
8) ΤΣΕΠΟΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ


ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ

1) ΟΡΦΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
2) ΤΕΡΖΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
3) ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ
4) ΤΣΑΚΩΝΑ ΣΩΤΗΡΙΑ (ΙΡΙΑ)
5) ΡΟΥΒΑΚΗ ΔΗΜΗΤΡΑ
6) ΛΕΟΜΠΙΛΛΑ ΦΩΤΕΙΝΗ
7) ΚΑΡΑΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ
8) ΑΣΑΡΓΙΩΤΗ ΜΑΡΙΑ
9) ΒΙΔΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
10) ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
11) ΚΑΖΑΛΑ ΚΟΡΝΗΛΙΑ (ΚΟΡΙΝΑ)


ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

1) ΜΑΝΩΛΑΚΟΥ ΔΙΑΜΑΝΤΩ
2) ΜΠΕΝΕΤΑΤΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ
3) ΤΟΥΣΣΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
4) ΕΥΑΓΓΕΛΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
5) ΚΑΛΑΜΑΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
6) ΚΡΟΚΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΚΑΤΙΑ)
7) ΞΟΥΡΑΦΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
8) ΠΟΥΛΙΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ
9) ΒΑΡΕΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
10) ΠΑΠΟΥΤΣΙΔΑΚΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
11) ΠΑΠΑΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΗ


ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ

1) ΚΑΜΜΕΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
2) ΧΡΥΣΑΓΗ ΑΡΓΥΡΩ
3) ΓΚΙΟΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
4) ΜΑΥΡΕΑΣ ΠΕΤΡΟΣ
5) ΕΥΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
6) ΧΑΤΖΗΧΡΥΣΟΣ ΑΥΓΕΡΙΝΟΣ
7) ΝΙΚΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ (ΙΡΙΔΑ)
8) ΜΙΧΟΠΟΥΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ
9) ΓΕΩΡΓΑΚΑΚΟΥ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ
10) ΠΑΤΡΙΚΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ


ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ (Ο.Κ.Δ.Ε.)

1) ΜΗΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
2) ΜΠΑΡΔΑΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ


ΟΑΚΚΕ-Οργάνωση για την Ανασυγκρότηση του ΚΚΕ

1) ΓΟΥΡΝΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ


ΚΟΙΝΩΝΙΑ

1) ΜΠΑΣΔΕΛΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ


ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΗ (ΕΛ.ΛΑ.Δ.Α.)

1) ΚΑΝΕΛΛΟΥ ΑΝΝΑ
2) ΠΑΤΡΙΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ


ΕΝΙΑΙΟ ΠΑΛΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ (Ε.ΠΑ.Μ.)

1) ΚΩΝΣΤΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
2) ΠΑΠΑΜΕΘΟΔΙΟΥ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ
3) ΔΡΑΜΙΤΙΝΟΥ ΚΑΛΛΙΡΡΟΗ (ΚΑΛΛΙ)
4) ΔΡΑΧΑΛΙΒΑ ΕΛΕΝΗ (ΕΛΕΑΝΝΑ)


ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ

0) ΛΑΦΑΖΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
2) ΣΥΡΑΚΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ
3) ΤΖΑΝΕΤΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
4) ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
5) ΚΑΡΝΕΣΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ
6) ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ
7) ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
8) ΨΩΜΑ ΜΑΡΙΑ
9) ΚΟΥΡΚΟΥΤΗ ΣΤΥΛΙΑΝΗ (ΣΤΕΛΛΑ)
10) ΓΡΗΓΟΡΕΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ (ΝΙΝΑ)
11) ΜΑΚΡΕΝΟΓΛΟΥ ΑΝΙΚΗΤΟΣ


δημιουργία, ξανά! Θάνος Τζήμερος

1) ΑΛΥΦΑΝΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
2) ΓΥΦΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
3) ΘΕΟΔΩΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
4) ΖΑΪΡΗ ΖΑΦΕΙΡΙΑ
5) ΑΛΕΦΡΑΓΚΗ ΜΑΡΙΑ


ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

1) ΜΕΓΑΛΟΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ
2) ΚΑΛΛΙΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
3) ΔΕΓΛΕΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
4) ΚΙΡΛΑΓΚΙΤΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
5) ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΡΙΟΣ
6) ΑΓΓΕΛΟΥ ΜΑΡΙΑ – ΔΑΝΑΗ
7) ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΗΣ – ΡΟΔΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
8) ΜΟΥΚΑΖΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ
9) ΒΙΛΛΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ


ΚΚΕ(μ-λ) - Μ-Λ ΚΚΕ - ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

1) ΚΙΖΙΡΙΔΗ ΩΡΑΙΟΖΗΛΗ
2) ΛΑΓΟΥΤΑΡΗ ΘΕΟΔΩΡΑ
3) ΛΙΟΣΑΤΟΥ ΖΩΗ
4) ΜΠΟΥΓΙΟΥΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
5) ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΣΩΤΗΡΙΑ
6) ΤΣΟΥΓΚΡΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
7) ΦΩΤΙΑΔΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
8) ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ


ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟΙ, κοινωνία αξιών, Κόμμα Πειρατών Ελλάδας

1) ΔΕΠΑΣΤΑ ΓΙΑΝΝΟΥΛΑ


ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ - ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α., Μέτωπο της Αντικαπιταλιστικής, Επαναστατικής, Κομμουνιστικής Αριστεράς και της Ριζοσπαστικής Οικολογίας - εκλογική συνεργασία με Εργατικό Επαναστατικό Κόμμα - Ε.Ε.Κ. & ανένταχτους/ες

1) ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
2) ΑΡΓΥΡΟΚΑΣΤΡΙΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ-ΛΕΩΝΙΔΑΣ
3) ΒΟΓΙΑΤΖΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
4) ΔΕΛΗΚΑΡΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ
5) ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
6) ΖΟΥΓΑΝΕΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
7) ΘΩΙΔΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
8) ΚΑΒΒΑΔΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
9) ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ
10) ΜΑΝΙΚΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
11) ΡΑΦΤΗ ΕΛΕΝΗ


ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ-ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΙΣ «ΕΛ.ΛΑ.Σ»

1) ΝΙΟΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ


ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΠΑΡΑΤΑΞΗ (ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ - ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ)

1) ΚΑΨΗΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ
2) ΜΠΟΥΛΜΠΑΣΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
3) ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ
4) ΚΟΣΜΙΔΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ
5) ΦΩΤΙΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ
6) ΚΑΜΑΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ
7) ΤΣΟΥΤΣΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
8) ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ
9) ΜΕΝΤΖΕΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
10) ΛΙΝΤΖΕΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ


ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΟΙ

1) ΒΟΤΣΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ


 



ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ


Τα ονόματα των υποψήφιων Βουλευτών ανανεώνονται συνεχώς.
Αν δεν δείτε το όνομά σας ή εάν θέλατε να κάνετε κάποια διόρθωση παρακαλούμε ενημερώστε μας με e-mail στα: greekelectionscom@yahoo.gr,ekloges@eklogesonline.com.


Όροι Χρήσης του διεθνούς Κόμβου (Portal) www.eklogesonline.com

 
Προφίλ

Η γνώμη μας

Μοντέλο ΔΑΠΑΠ

Τα ΜΜΕ για το GreekElections

Info-Com
Research Society


Βιντεοπεριοδικό Ψηφιακού Υποψηφίου (GPJ)
Επικαιρότητα

Σύνδεσμοι